Синьо-жовті прапори

В часи становлення незалежності України в Глинянах, як і чи не кожному невеличкому містечку, порадянською спадщиною став занепад промисловості, що вплинуло на економічний стан і позначилося на розвитку інфраструктури. Упродовж тривалого часу місто жило доволі тихо, задовольняючи потреби міщан наявністю шкіл, лікарні, установ міської управи тощо.

На певному етапі сучасники проявили громадську ініціативу рішуче змінювати такий плин подій, надати місту більш сучасного вигляду, активізувати громадську свідомість мешканців. Так за участю ініціативних глинянців та ГО Ротарі клуб «Львів» було започатковано благодійну організацію «Фонд розвитку Глинян», основна діяльність якої полягає у поступовому оновленні міста, наближення якості життя глинянці до європейських стандартів.

Одним із важливих кроків новоствореної організації було долучення до програми «Підтримка реалізації енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлювальних джерел енергії». Проект передбачав ремонтні роботи, завдяки яким енергозатратність будівель знижується, що було необхідно зробити у збудованій 1962 року районній лікарні, яка обслуговує кілька тисяч населення. Паралельно з цим у Глинянах проведено інтерактивний еко-квест для школярів з метою популяризації екологічно-економічних технологій у повсякденному житті, круглий стіл за участю відомих спеціалістів та експертів з енергоефективності. Мешканці підтримали такий проект, активно брали участь в еко-фестивалі на честь його успішного завершення, хоча жартують, що є когорта людей, яким оновлення не подобається – футболісти, які начебто ніколи не користуються з послуг лікарні, збудованій там, де мав бути футбольний стадіон.

Глинянська районна лікарня

Після вдалого першого кроку до модернізації, на другий і третій чекати довелося не довго. Держава підтримала ініціативу глинянці і 2014 року розпочалися роботи з каналізування міста, кошти на які виділило Міністерство охорони природних ресурсів та навколишнього середовища.

У липні 2015 року за підтримки Європейського Союзу Глинянська міська рада спільно з БО «Фонд розвитку Глинян» розпочали дворічний грантовий проект створення міського навчально-виробничого комплексу «Мозаїка». Основне завдання активістів полягає у відновленні і продовженні традиції килимарства. Акцент, щоправда, цього разу поставили не на його промисловому значенні, а на художній та історичній цінностях. Насамперед такий проект має на меті сприяти інтелектуально-туристичному розвиткові регіону.

НВК Мозаїка

Глиняни є одним із найменших міст не лише у Львівській області, а й в Україні. Мальовниче старовинне містечко килимів знаходиться на порозі великих змін, ініціатором яких є його, здавалося б, нечисленна громада. Мешканці пам’ятають минуле і впевнено разом будують майбутнє своєї малої батьківщини.

Глинянська міська рада