У Глиянській «МОЗАЇЦІ» завершився семінар на тему «Ранній розвиток дитини та усвідомлене батьківство», а комплекс готується до фестивалю

2017-06-19

Чергове дійство завершилося в НВК «МОЗАЇКА», що в Глинянах. Досвідчені педагоги - консультанти з ГО «ПАРОСТОК ЖИТТЯ», яка тривалий час займається вихованням свідомих батьків та дітей раннього віку, вміло адаптувавши найкращі елементи вальдорфської педагогіки до української ментальності, мали змогу зачарувати своїх відвідувачів та передати їм неоціненний досвід впродовж 16—18 червня в Глинянах. Приємно відзначити, що серед відвідувачів дійства були не просто педагоги, а й учителі молодших класів, вихователі дитячих садочків, молоді батьки, бабусі й дідусі, та навіть ті хто готується до батьківства. Неперевершена творча атмосфера, щирість почуттів та емоцій – всі позитиви найкращим чином супроводжували присутніх протягом цих трьох днів. У формі інтерактивних та водночас гармонійно – ненав’язливих заходів проходило дійство. Присутні співали, танцювали, малювали аквареллю і ліпили забавки з воску.

Одна з навчальних аудиторій комплексу на три дні перетворилася в справжній театр. Трирічна Софійка Рудницька, яка приїхала з до Глинян з Києва отримала незабутні враження від неординарного святкування свого Дня народження. Найкращі емоції наповнювали простір «МОЗАЇКИ». Автор та команда проекту, його виконавець вчергове переконалися у  правильності та можливостях творчого задуму.

Нагадуємо нашим читачам про те, що багатоцільовий навчально-виробничий комплекс трансформерного типу, а саме тай офіційно називається «МОЗАЇКА» створений завдяки грантовому проекту, автором якого є благодійна організація «Фонд розвитку Глинян» а виконавцем Глинянська міська рада. Цей проект є вже другим який за останні 5 років підтримав у Глинянах Європейський Союз, виділивши для його реалізації майже півмільйона євро, що становить 90% від  усієї вартості. Залишкові 10% були виділені місцевими бюджетами Львівської області, Золочівського району та м. Глинян.

Характерним є те, що саме цей проект покликаний зберегти історичне ремесло глинянців – килимарство, яке було засноване у ньому ще за  часів Австро-Угорської імперії і здобуло найбільшого розквіту у 70-х роках минулого століття . Ткацькі вироби ручної роботи  глинянських майстрів експортувалися у понад 80 країн світу і неодноразово займали золоті нагороди на найпрестижніших міжнародних виставка.

Підтримавши наш проект, Європейський Союз вчергове акцентував увагу світової спільноти на своїй культурологічній діяльності в Україні. Нагадуємо, що метою проекту є створення можливостей для всебічного розвитку та навчання громади, насамперед інтелектуального. Посторі аудиторії на другому поверсі споруди у будь-який час можуть оперативно трансформуватися для проведення найрізноманітніших дійств та заходів. За лічені хвилини  сучасний конференцзал  перетворюється у  аудиторію для проведення якогось майстер-класу, семінару, тренінгу чи практично будь-якої іншої події.  Комплекс обладнаний сучасним швидкісним оптоволоконним інтернетом,  через що відвідувачі ні на хвилину не втрачають зв’язок зі світом.

Завдяки своєму географічному місцю розташування, Глиняни завжди були і залишаються на перетині світових економічно – туристичних маршрутів. Гетьмани, королі та митрополити неодноразово відвідували містечко, починаючи від найдавніших часів.  Відтепер  подорожуючі зможуть затриматися у ньому навіть на декілька днів, завдяки створення  в комплексі невеличкого хостелу. Нагадуємо, що завдяки реконструкції споруди, старе високе горище було перетворене у якісний хостел на 30 місць.

А завдяки добре облаштованим виставковим залам першого поверху (300м.кв.) Глиняни можуть відтепер не тільки популяризувати свої ремесла а й здійснювати потужні виставкові заходи міжнародного значення.  Недарма до якісного розвитку виставкових залів комплексу долучилася професійна наукова установа – Винниківський історико-краєзнавчий музей, директор якого, будучи потужним фахівцем європейського рівня, не тільки впродовж останніх 2-х років професійно розвиває культурологічний напрямок а й сприяє  створенню нового туристичного маршруту з центром у Глинянах, який у найближчому часі буде внесений у європейські довідники.

Таким чином, крок за кроком, ми починаємо відродження та розбудову нашої ідентичності, водночас помірковано інтегруючись у якісну європейську культурну спільноту. Комплекс  набуває статусу регіонального значення.

Проведені за останні півроку найрізноплановіші дійства ще раз продемонстрували здатність комплексу трансформуватися практично для будь-яких потреб. Сучасні креативні динамічні комп’ютерні курси, відвідувачами яких була переважно молодь, звільнили місце для курсів з раннього розвитку дітей та молодих мам і бабусь з дідусями. Приміщення у яких проходило навчання з написання проектів та створення власної справи швидко перетворилося у таке, в якому проходять курси килимарства на старих ткацьких верстатах.

Життя продовжується, проект закінчується , МОЗАЇКА трансформується і Глиняни, як і було задумано автором, помаленьку перетворюються у сучасне європейське містечко майбутнього. Запрошуємо творити це спільно і закликаємо Вас відвідати підсумковий захід проекту, який відбудеться у Глинянах 2 липня -  фестиваль «Глинянська мозаїка» та свято української молоді. Подія розпочнеться о 14.00 урочистостями з нагоди завершення проекту і завершиться гарним духовним концертом. В рамках свята проходитиме міжнародна науково-практична конференція «Екологія Життя» у якій приймуть участь молоді доповідачі – дослідники не тільки з Глинян, а й з усієї Золочівщини, громадська організація  «Еко-Терра» та Центр національного виховання імені Андрея Шептицького. Програма заходу є надзвичайно цікавою та насиченою. Детальніше ознайомитися з нею Ви зможете на сайті комплексу.

З повагою команда проекту.

 

залишити коментар