Історія будівлі комплексу

У Глинянах на території невеличкої площі є три австрійські будинки-однолітки, які бачили вже два міленіуми. Один із них став центральною будівлею навчально-виробничого комплексу «Мозаїка». Обрали саме ці приміщення колишньої середньої школи з метою започаткування діяльності зі збереження та подальшої реставрації старовинних будівель міста, які зараз знаходяться у доволі занедбаному стані. До того ж колишні шкільні класи годяться для аудиторій.

Історія будинку старої школи починається в середині XIX століття. На одній із кроков був напис: «1857 рік». Щоправда, він не зберігся. Коли 1989 року було збудовано нову школу, будівлю перестали використовувати, хоча старше покоління глинянців ще пам’ятає вигляд і розміщення кабінетів. Що цікаво, кожен міський голова Глинян за часів незалежності України був випускником цієї школи.

Завдяки проведеним упродовж 2015-2016 року ремонтним та модернізаційним роботам не експлуатовані близько 30-ти років приміщення кардинально змінили свій вигляд. Зараз будівля має три поверхи, хоч попередньо була двоповерховою. На місці колишнього просторого горища облаштовано готель на 24 місця. Другий поверх містить конференц-залу, дві універсальні навчальні аудиторії і комп'ютерний клас. На першому поверсі є дві виставкові зали. Незабаром тут почне функціювати краєзнавчий музей Глинян як відділ Винниківського. Його візитівкою неодмінно будуть глинянські килими. Підвальні приміщення комплекс використав для розміщення власної твердопаливної котельні. Будівлю обладнано сигналізацією, відеоспостереженням та доступом до мережі Інтернет.